statystyki szczegółowe

Aktualności

Lider za mocny...

• autor: OrCuuu, 2015-05-26 09:55

W ostatnim ligowym spotkaniu nasza drużyna przegrała na wyjeździe ze Skrą Wojnowice 1:3. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Grzegorz Wasąg.

Niedzielne spotkanie mogło się rozpocząć dla naszej drużyny wyśmienicie. W pierwszej minucie ładnie dośrodkował Michał Pięta, w pole karne w tępo wbiegł Damian Nowak który uderzył piłkę głową. Niestety bramkarz gospodarzy popisał się kapitalną interwencją i wybił futbolówkę na rzut rożny. Początek spotkania przebiegał pod nasze dyktando. Częste ataki, ale jak zwykle bez wykończenia. Nawet w pewnym momencie Skrze zabrakło piłek meczowych bo wszystkie znajdowały się w ogródku za bramką. W okolicach 20 minuty strzał z dystansu obronił stojący na bramce Piotrek Witkowski, niestety piłkę wybił pod nogi napastnika gospodarzy, który nie miał problemu z trafieniem do siatki z bliskiej odległości i mamy 0-1. Gra po bramce znacznie się wyrównała. Obie strony miały jakieś tam sytuacje strzeleckie, jednak bez setek. Do przerwy przegrywamy.
Druga odsłona zaczęła się dla naszego zespołu fatalnie. W 47 minucie strzał z dystansu zawodnika z Wojnowic, piłka odbita od słupka wpada do bramki. 0-2. Gra w drugiej połowie praktycznie wyrównana choć była widoczna delikatna przewaga miejscowych. W okolicach 70 minuty spóźniona interwencja w polu karnym naszego obrońcy i sędzia wskazał na jedenasty metr. Wykonawca rzutu karnego trafił w słupek i wynik nie uległ zmianie. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Pięć minut później Skra wykorzystuje dośrodkowanie z boku boiska i mamy 0-3. Nasz zespół mimo wyniku nie poddał się bez walki. W doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobywa Grzegorz Wasąg. Sędzia chwilę później zakończył pojedynek.
Niestety kolejna w tej rundzie porażka. Co z tego że nie gramy źle, jak nie zdobywamy punktów? Bramkę dla Orła zdobył obrońca. Brak chociaż jednego rasowego napastnika, widoczny jest coraz bardziej. Oczywiście można narzekać na liczebność naszej kadry bo jeździmy na mecze w 12-13, jak się trafi dobry mecz to 14. Wiadomo kontuzje, kartki, ale z drugiej strony bardzo wielkich roszad w podstawowej 11 nie ma. Na pewno trzeba szukać nowych graczy w szczególności ofensywnych. Potrzebujemy również jakiegoś zaplecza w postaci drużyny juniorskiej. W tym kierunku ostatnio zostały rozpoczęte ruchy, chociaż jeszcze bardzo delikatne ale to z biegiem czasu się rozkręci. Do końca zostały nam 3 mecze z drużynami z górnej części tabeli. O punkty łatwo nie będzie, jednak trzeba się zmobilizować bo 8 punktów zdobyte na wiosnę to o wiele, o wiele za mało...