statystyki szczegółowe

Aktualności

Wracamy z tarczą!

• autor: OrCuuu, 2016-04-17 14:43

Po golach Kamila Zimnego i Maćka Gadomskiego wygrywamy na wyjeździe z Turem Wrocław 2:1...

Na spotkanie z Turem Wrocław nasz trener miał do dyspozycji 17 zawodników. Tym razem zdecydował się na taki skład: M.Milewicz, Czarnecki, Kuchciński, Imiołek, Krawczyk, Witkowski, P.Milewicz, Gadomski, Zimny, Gniewkowski, Zapał. Na ławce rezerwowych pozostali: Popiołek, Wasąg, Kałus, Karpiński, Lbouhmadi, Prokopowicz.
Na początku spotkania głównie panowała walka w środku pola. Chociaż czasami nasi rywale próbowali zagrozić bramce Milewicza, jednak ich strzały były mocno niedokładne. W 12 minucie spotkania bardzo dobrą piłkę w uliczkę zagrał Maciej Gadomski do Kamila Zimnego, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie bardzo dobre i futbolówka wpadła do siatki! Prowadzimy 1:0!
Niestety, nasza radość po golu nie trwała zbyt długo. Już w 14 minucie dobra akcja skrzydłem gospodarzy. Podanie z boku boiska i napastnik Tura nie pomylił się przy strzale z 4 metrów. Ponownie remis 1:1.
Tym razem to gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z remisu. W polu karnym został sfaulowany Piotrek Witkowski i sędzia wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Gadomski. Maciek umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia kazał powtórzyć, gdyż zawodnicy za szybko wbiegli w 16. Drugą próbę nasz zawodnik znowu wykorzystał i mamy 2:1!
Mały włos, a goście odpowiedzieliby bardzo szybko na naszego gola. Dwie minuty później zawodnik rywali wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście Mateusz wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Chwilę później, gospodarze mają rzut wolny z okolic 20 metra. Piłka po strzale minimalnie minęła słupek. Na początku trzeciego kwadransa pierwszej odsłony meczu obserwujemy ładną wymianę piłki w środku pola, po której Gniewkowski dogrywa na skrzydło do Witkowskiego, Niestety dośrodkowanie Piotrka mocno nie dokładne i piłka opuściła boisko. W 38 minucie Michał Zapał podaje wzdłuż linii do Gniewkowskiego, który pudłuje z bardzo bliskiej odległości. To powinno być 3:1, no ale trudno, gramy dalej. W 42 minucie Kamil Zimny dogrywa dobrą piłkę do Pawła Milewicza, niestety strzał naszego kapitana może i efektowny ale i też mocno niecelny. W ostatniej akcji pierwszej połowy, zawodnik Tura fauluje naszego zawodnika i mamy rzut wolny z 35 metra. Z rzutu wolnego dośrodkowanie Gadomskiego próbuje wykorzystać Witkowski, lecz strzał głową okazał się niecelny. Po tym zagraniu sędzia odgwizdał koniec pierwszej części meczu. Prowadzimy 2:1!
Druga odsłona spotkania rozpoczyna się od ataków gospodarzy. W 49 minucie piłkę uderzoną po dośrodkowaniu ładnie broni nasz goalkeeper. Chwilę później to nasz zespół stwarza zagrożenie pod bramką rywala. Gadomski podaje na skrzydło do Zimnego który od razu dośrodkował. W szesnastce gospodarzy do piłki doszedł Zapał, ale jego strzał został zblokowany. Po bloku jeszcze przewrotką spróbował Gniewkowski, jednak niestety niecelnie. Dwie minuty później mocna odpowiedź rywala w której Mateusz Milewicz obronił strzał z okolic 6 metra. Na kwadrans przed końcem swojej szansy na bramkę szukał Popiołek , ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. W 81 minucie spotkania obserwujemy kolejne w tym meczu dośrodkowanie z rzutu wolnego Gadomskiego. Niestety po tym podaniu, Michał Zapał strzela niecelnie. W 87 minucie dobrą szanse na wyrównanie miał Tur Wrocław. Piłka zagrana po ziemi z boku boiska przeszła wszystkich w polu karnym i na nasze szczęście nikt nie zdołał jej uderzyć. Sędzia do regulaminowego czasu doliczył 3 minuty, jednak nie obserwowaliśmy już żadnej groźnej sytuacji. Koniec, wygrywamy 2:1!!!
Po dwóch porażkach z rzędu nasz zespół potrzebował w tym spotkaniu punktów jak powietrza. Na szczęście udaje nam się wygrać i do Świętej Katarzyny wróciliśmy z trzema punktami. Tak trzymać! Za tydzień w Świętej Katarzynie podejmiemy Brochów, czyli kolejne ciężkie spotkanie, ale oczywiście do wygrania...

Zmiany:
70' Popiołek za Gniewkowskiego
75' Kałus za Zimnego
83' Lbouhmadi za Imiołka
88' Wasąg za Gadomskiego
89' Prokopowicz za Milewicza